Test Test Test Test

Lumepuhur Bergen -30% alega 623eur

Kuidas valida sobiv videoregistraator

Videoregistraator võib osutuda õigel hetkel väga vajalikuks abimeheks, säästmaks suuri summasid õigusabikuludelt ning märkimisväärselt aega ja närve, mis kuluks oma õiguse nõudmiseks või enese süütuse tõestamiseks. Seepärast on mõistlik kulutada juba praegu veidi aega, et teha selgeks pakutavate salvestite funktsioonid ja võimekus ning teha parim valik.

Olulisemad parameetrid ja nüansid, mida ostu tegemisel järgida, on sellised:

1. pildi kvaliteet ja garantii - põrsast võib osta kotis ehk teha internetis väike uuring, valida sobiv mudel välja, tellida piiri tagant ja loota et ehk näkkab ja saab hea asja. Aga ei pruugi saada. Ka FullHD salvestus ei ole pildi kvaliteedi garantii. Seepärast ei tasu ka kohalikul turul pakutavast mööda vaadata. Siin ostetut saad kohe proovida ja müüjaga kokku leppida, et kui pilt on vilets või muul põhjusel seade ei sobi, saab kauba ehk teise mudeli vastu vahetada. Teine küsimus, mis saab siis kui mõni pisijubin, näiteks autohoidik puruneb või toiteadapter üles ütleb. Kaugemalt on neid kulukas tellida.
2. Eestis on pimedat aega palju - registraator võiks ka pimedas suuta videot üles võtta. Pimedal ja libedal ajal on igasugu intsidente rohkem kui suvel.
3. 1- või 2 kaameraga mudel. Kas soovite, et salongis toimuv "filmilindile" jääks või eelistad privaatsust - maitse küsimus. Paljudele näiteks ei meeldi ennast autoroolis vaadata, aga samas on lastele kodus suurelt ekraanilt hea näidata, kuidas nad tagaistmel omavahel kõvahäälselt nahistasid.
4. GPS-ga või ilma. Arvestagem, et GPS-ga salvestub nii kiirus, asukoht (kaardil) kui ka kuupäev ja kellaaeg ning kogu teekond on hiljem üksipulgi videoga sünkroonis jälgitav. G-sensoriga mudeli puhul salvestuvad diagrammile G-jõud ja kui sõidate rallit, siis on see suurepärane võimalus sõitu hiljem analüüsida. Aga kui tahate teha mõne privaatse sõidu, siis sisselülitud GPS-ga selleks võimalust ei ole. Ka kõik autoroolis tehtud kõned jäävad tõendusmaterjalina videole.
5. Kas salvesti jääb "igaveseks" autosse või võtate selle igakordselt kaasa autost lahkudes? Viimasel juhul peaks videoregistraator olema kiirkinnitusega (saab pesast klõpsti välja võtta). Enamuse odavamate mudelite puhul tuleb autosalvesti aknahoidiku küljes oleva poldi otsa keerata - siis peate võtma kaasa kogu hoidiku. Kaua iminapp sellist väntsutamist talub, on iseküsimus.
6. Vaatenurk - objektiivist sõltuvalt tavaliselt 110...170kraadi. Suurem nurk tähendab rohkem infot, aga kribumat pilti.
7. Siis on veel mõned kasulikud omadused ja funktsioonid, mis võiksid olemas olla - mõnel mudelil saab objektiivi sõrmega lükates vasakule-paremale keerata nii et salvesti ise on paigal - kasulik näiteks juhul kui soovite kiiresti auto kõrval mõnda huvitavat sündmust jäädvustada. Värinastabilisaator - juhul kui on vajadus sõidu ajal pildistada.  Liikumissensor - annab võimaluse valida, kas salvestus toimub pidevalt või ainult liikumise ajal.  (Tundlikkus on tavaliselt reguleeritav). G-sensori (samuti reguleeritava tundlikkusega) info põhjal salvestus lukustub - kui juhtus avarii, siis seda videot ei saa üle kirjutada. Ja peale selle on veel lisafunktsioone - näiteks saab mõnda autosalvestit kasutada tavalise LED-taskulambina jne.

8. Osadesse suure monitoriga videoregistraatoritesse on talletatud ka navigatsioonitarkvara ja Kodufalcki üks mudel toimib lisaks salvestile ka navigaatori ja tagurduskaamerana (tagurduskaamera lisavarustuses). See on väga mugav lahendus reisides haagisega või hagissuvilaga - ka auto taga toimuv on kogu aeg jälgitav.