Test Test Test Test

Lumepuhur Bergen -30% alega 623eur

Soovitused sobiva luku valikuks

      Sobivat lukku valides soovitame pöörata tähelepanu järgmistele parameetritele:

1.- sõrmejäljelugeja kasutustemperatuuri jääb parematel lukkudel -20°C lähipiirkonda ja see on piiratud suuresti mitte tehniliste võimaluste, vaid kasutajate eripära tõttu. Soovitame krõbeda külma korral näppe enne skannerile asetamist soojendada. Patareid asetsevad luku paneelis, mis jääb siseruumide poolele ja seetõttu patareide pinge välistemperatuuri langedes oluliselt ei vähene. Mitmetel lukkudel on lisaks sõrmejäljelugejale ka PIN-koodi, kaardi või võtmega sisenemise võimalus, mis on kasutusvalmis ka -30°C ja madalama välistemperatuuri korral.

 

2. Patareide eluiga on reeglina 1 aasta ja enam, sõltuvalt kasutuskordade arvust (tavaliselt  5000-15000 korda 4tk AA alkaline patareiga). Meie poolt müüdavad lukud annavad aegsasti patareide tühjenemise eelhoiatuse.

3. Väärtuvastusvõimalus (ingl. k. FRR - False Reject Rate) on tõenäosus et registreeritud sõrmejälg lukku ei ava. Selle põhjuseks aga võivad olla äsja pestud käed (!), mil sõrmede papillaarmuster ei joonistu skaneerimiseks piisavalt kontrastselt lugeja klaasile. Selle vastu aitab sõrme niisutamine (peale puhudes). Ka määrdunud sõrmede korral ei tunnista lukk neid omaks.

4. Vääravamisvõimalus (ingl. k. FAR - False Acceptate Rate) on tõenäosus, et registreerimata sõrmejälg luku avab. Tavaliselt jääb see kvaliteetsetel lukkudel vahemikku 0,0001-0,00001% (s.o.  tõenäosus 1:100 000 - 1: 1 000 000).

5. Kasutusõigused ja kasutusregister: kõrget turvariski omavates kohtades võib osutuda vajalikuks piirata personali kasutusõigusi kellaajaliselt, küsida sissepääsuloa andmiseks lisaks sõrmejäljele veel täiendavaid turvaelemente (PIN-kood, kaart, teine sõrmejälg), samuti kontrollida  kasutajate käike tagantjärele. Meie tooteportfellis on ka sellised mudelid olemas.

6. Registreerimismeetodeid uute kasutajate sisestamiseks on põhiliselt kaks: administraatori PIN-kood ja administraatori sõrmejälg. Esimesel juhul sisestatakse enne uue kasutaja registreerimist vajalik PIN-kood, teisel juhul saab uut kasutajat registreerida ainult vastutav kasutaja isiklikult, administraatori õigustega isiku(te) tuvastamine toimub tema sõrmejälje kaudu. Samal viisil toimub ka kasutajate kustutamine.

7. Identifitseerimiskiirus ja sõrme lubatud kaldenurk on eelkõige mugavusparameetrid. Moodsad lukud identifitseerivad kasutaja vähem kui 1s jooksul ja sõltumata sõrme pöördenurgast. Vanemat tehnoloogiat kasutavatel lukkudel on tuvastusaeg pikem ja sõltub kasutajate arvust, samuti oli vajalik asetada sõrm lugejale täpselt.

 

 

1. Kasutustemperatuur