Test Test Test Test

Lumepuhur Bergen -30% alega 623eur

Õigesti valitud lumepuhur on tõhus abimees võitluses kõrgete hangede ja paksu lumekattega.

 Lumepuhur, lumefrees, lumetuiskur, lumepaiskur - heal lapsel mitu nime.

Laos hea valik erinevaid lumepuhureid soodustusega kuni -50%

Pakkumine kehtib kuni kaupa jätkub

 


Nordic-seeria rataste ja lintidega lumepuhurite mudelid:

lumepuhur Bergen  lumepuhur Bergen

Lumepuhur on varustatud 6,5hj Nordic-seeria mootoriga. Käike edasi 5, tagasi 2. Töövalgus on omas klassis üks parimaid - seda saab pöörata ja kallutada igas suunas, mis muudab pimedas töörtamise lihtsaks ja mugavaks. 12V akustarter. Mugav kasutada 160-180cm kasvuga inimestel.

Hind 890.- Soodushind 623.- (laos veel 2tk)

Salongi näidis hinnaga 550eur 

TÜV märgistus. Garantii 2 aastat, kommertskasutuses 1 aasta.

Soovin osta

Võimalik rentida 30eur/ 24h

lumepuhur Alta  roomikutega lumepuhur Alta

standardvarustusse kuulub käepidemesoojendus, elektristarter, töövalgus, 11hj Nordic-seeria mootor. Edasi- ja tagurpidi liikumise kiirus on sujuvalt reguleeritav, sobiv kasutaja pikkus 160-180cm.

Hind 1890.- Soodushind 990.- (laos viimane)

Vähekasutatud näidis 890.-

TÜV märgistus. Garantii 2 aastat, kommertskasutuses 1 aasta.

Soovin osta

Võimalik rentida 48eur/24h.
  Kõiki olemasolevaid lumepuhureid on võimalik ka lühiajaliselt rentida, hinnad alates 3eur/h

 


   
   

5 praktilist soovitust lumepuhuri kasutamisel

1. valige sobiv kiirus – õige kiirus on selline, kus lumepaiskuri rattad või lindid ei puksi üldse või teevad seda õige veidi. Kui lumepuhuri rattad hakkavad kaapima, muutub lumi libedaks ja liikumiskiirus koos tööjõudlusega kahaneb. Seega, las lumefrees närib end ise lumest läbi.

Lumepuhuriga Monika vatsu võitlemas 2010

2. Kui lumi on tihke ja töö ei edene, liigutage lumepuhurit vasakule-paremale. Nii suudab lumefrees kõva lund paremini järada.

3. Kinnisõidetud lund freesi terad kätte ei saa – see on tarvis labidaga lahti lüüa. Sama kehtib ka kõvade lumevallide kohta.

4. Kui lumepuhur hakkab lund enda ees lükkama, vaadake üle freesiterade tihvtid – mõni tihvt võib olla purunenud ja lumefreesi lõiketera ei sööda rootorile enam lund ette.

5. märg lumi ummistab lumepaiskuri – raske ja kleepuv sulalumi lendab vaid 2-3m kaugusele, vesimärja lume freesimist aga tasub üldse vältida – see ummistab rootori väljapaiskeava, koormab üle mootori, kulutab veorihmasid ning lisaks muutub tööjõudlus olematuks. Lihtsam on sel juhul haarata labidas.


 Kuidas valida sobivat lumepuhurit?

Lumepuhureid toodetakse ratastega 1- ja 2-astmelisi, 2-astmelisi lumepaiskureid aga nii rataste kui lintidega. 1-astmelisi lumetuiskureid saab kasutada väikestel pindadel ning õhukese ja pehme  lumikatte eemaldamiseks. Kõvakstuisanud lund sellised lumepuhurid ei suuda eemaldada, seepärast kasutatakse tavaliselt 2-astmelisi lumefreese - esimene aste-frees- purustab lume ja jahvatab selle ühtlaseks massiks, teine aste-paiskur- lennutab selle kuni 10-15m kaugusele.

Sobivalt valitud lumepuhuriga on  mugav töötada ja see on käepärane ning jõukohane ka vanematele inimestele. Täiuslikumad lumefreeside mudelid on varustatud elektristarteriga (akustarter on kasutamisel mugavam kui 220V starter - ei pea iga kord juhet pistikusse torkama), halogeen- või LED-töövalgus laseb töötada ka õhtupimeduses ning mõnedel lumepuhuritel leidub ka käepidemete elektrisoojendus, mis kulub marjaks krõbeda külmaga pikemaid töid tehes.

Erinevad lumepuhurid sobivad erinevatesse kasutustingimustesse.


 Millele pöörata tähelepanu lumefreesi ostmisel?


 

 

Lindimehanismi vasaku ja parema poole sidur võimaldab rasket lumepuhurit väga lihtsalt kohapeal pöörata.

Roomikutega puhurid on laiema tööorgani, suurema võimsuse, parema stabiilsuse ning suurema veojõu tõttu omal kohal raskemates tingimustes: paks ja tihke lumikate, ebatasane aluspind, suured puhastamist vajavad pinnad (talude pikad sissesõiduteed, ettevõtete territooriumid jms.)

Eriti rasketesse lumeoludesse sobivatel kolmnurkroomikutega lumefreeside mudelitel on suurem kliirents ning seetõttu oht põhja peale kinni jääda minimaalne.

Roomikutega lumepuhureid on väga lihtne manööverdada, kui neil on veomehanism varustatud mõlema lindi siduriga. Seda süsteemi aga pole mõne tuntud tootja seadmetel.

 ratastega lumepuhur

Ratastega lumepuhurid on omal kohal väiksemate territooriumide lumest puhtana hoidmiseks. Neid on väikse massi tõttu kerge juhtida, miinuseks on väiksem stabiilsus ebatasaste pindade puhul - kui lasete autodel lume kinni sõita, on selliste lumepaiskuritega oluliselt ebamugavam töötada.


Kasutusmugavust lisavad kõigile lumepuhuritele elektristarter ja töövalgus.

 Pildil näha oleva karburaatori katte puudumisel võib karburaator jäätuda.

Kasutusmugavuse seisukohast on oluline, et lumepuhuri mootor käivituks temperatuurist sõltumata hetkega. Pildil näha olev Loncini mootor selline ongi.

Mootor

Põhjamaistesse oludesse sobivad enam kaetud karburaatoriga lumepuhurite mudelid, nagu näha kõrvaoleval pildil. Selline kate pakub tõhusat kaitset tuisklume eest - mudelitel, millel seda pole, võib karburaator jäätuda ning mootori pöörete automaatregulaator lakkab toimimast: koormuse tõustes lumepaiskuri mootori pöörded langevad ning vähenedes - tõusevad. See võib vähendada mootori ressurssi ning  põhjustab lumepuhuri kasutajale ebamugavusi.

lumepuhuri freesitera tihvt

Määrdeniplist on lihtne värsket määret lisada

Lumefreesi reduktor

peaks olema varustatud määrdenipliga.

Eluaegne määre kestab õigupoolest reduktori purunemiseni - põhjuseks võib olla mitte alati lumefreesi mehaaniline ülekoormus, vaid ka ebapiisav määrimine:  määre vananeb. Niplist on aga mugav aeg-ajalt värsket määret lisada.

Hambulised freesiterad peenestavad jõudsalt ka kõva lumemassi.

 

Lumefreesi tööorgan

Hambulised freesiterad närivad jõudsalt läbi ka tihedatest hangedest ja kõvast lumemassist. Siledate teradega töötades on lumepuhuri jõudlus väiksem ning aja ja seadme kulu suurem.

Paljud lumepuhurite tootjad hoiavad freesiteradelt kokku nii hammastuse kui ka materjali paksuse osas: lumefreesi terad peaksid olema nii kõvad, et palja käega ei ole võimalik neid tuntavalt painutada.

 

 

 

 

 

 

Kuullaagril pöörleb lumefreesiterade võll väikeste hõõrdekadudega  ja muretult aastaid

Freesiterade võll

peaks olema korpuse külge kinnitatud teraskanduriga, mille sees paikneb kuullaager. Viimasel ajal kasutavad ka mitmed tuntud lumepuhurite tootjad plastpukse - see võib küll mõne hooaja vastu pidada, kuid pikemas perspektiivis on terasest fiksaator kindlasti usaldusväärsem, pikaealisem ning lumepuhuri kaustajale rahakotisõbralikum lahendus.

 

Odavama omahinna saavutamiseks fikseerivad mõned lumepuhurite tootjad mitu tera ühise tihvtiga - sellisel juhul langeb tihvti purunemisel üks freesi pool tööprotsessist välja ning lumepaiskuri töö tuleb katkestada. Fotol: igal teral oma tihvt.

Freesiterade kinnitus

on samuti väga oluline - kui lumefreesi terad on veovõllile kinnitatud liiga tugevalt, siis puruneb tööorganisse näiteks kivi sattumisel reduktor. Selle vältimiseks on parim lahendus kasutada mehaanilise ülekoormuskaitsmena ja lihtsalt vahetatavat tihvti. Tihvti võib asendada ka näit. 6mm tavalise poldiga. Soovitatav on, et iga tera oleks kaitstud oma tihvtiga - lumefreesi tihvti purunemisel hakkab tera vabalt keerlema, kuid teised terad jätkavad tööd ning kohe ei pea hakkama seadet remontima.

 

 

 

 

 

 

TÜV-GS märgistus annab tunnistust lumepaiskuri müügikõlblikkuse kohta Euroopa nõudlikeimal saksa turul.

 TÜV-märgistus ei kinnita mitte ainult lumepuhuri vastavust rangetele saksa turvanõuetele, vaid eelkõige annab tunnistust mudeli müügikõlblikkuse kohta Euroopa nõudlikeimal turul. TÜV on seega omamoodi lisagarantiiks, et tegemist on korraliku töövahendiga, mis sobib kasutamiseks ka saksa Alpide lumerohketel nõlvadel ja külmadel talvedel.

 Lisaks eelnevale proovige ka tööasendit ja liigutage lumepuhurit edasi tagasi- kas käepidemtest ja juhtorganitest on mugav haarata? Erinevatel mudelitel on käepidemed erineva kuju, kaldenurga ja kõrgusega, mida tavaliselt ei saa muuta. Heast riistast on aga vähe abi, kui sellega pole mugav tööd teha.

 


LUMEPUHURI TELLIMISVORM

 Tellimisvormi saate täita siin.